Náš tým

Tým naší mateřské školy zajišťuje nejen péči o děti, ale také jejich vzdělávání. Společně pracujeme na tom, abychom dětem poskytli bezpečné a podnětné prostředí pro jejich osobnostní a vzdělávací růst.

Ředitelka zodpovídá za celkové vedení školy, řízení personálu, komunikaci s rodiči a zřizovatelem. Zpracovává veškeré dokumenty, které jsou potřebné k provozu a vzdělávání. Podílí se i na samotném  vzdělávacím procesu.                                                                                                                                              Zástupkyně mateřské školy pomáhá ředitelce s celkovým provozem a v případě nepřítomnosti zastupuje ředitelku v plném rozsahu. Podílí se na prezentaci školy, na zpracovávání vzdělávacích programů. Komunikuje s rodiči a také vzdělává děti.                                                                                                              Učitelky jsou hlavní osoby, které se starají o každodenní výchovu a vzdělávání dětí. Organizují aktivity, dohlížejí na děti  a zajišťují jejich bezpečnost.                                                                                                        Asistenti pedagoga pomáhají učitelkám při práci s dětmi, zejména s dětmi se speciálními vzdělávacími potřebami. Do mateřských škol je přidělují Speciálně pedagogická centra, se kterými následně školka spolupracuje. Plní individuální vzdělávací plány, podle kterých pomáhá asistent dítěti se vzděláváním.      Provozní pracovníci ( školnice, školník, kuchařky, pomocnice v kuchyni a uklízečky) zajišťují čistotu prostor, stravování a technický chod školy.                                                                                                           Vedoucí školní jídelny sestavuje jídelní lístky, dle spotřebního koše a dalších požadavků na školní stravování. Zajiš´ťuje provoz školních kuchyní, účtuje stravné a školné. Účastní se školení, které je nezbytné ke zdravému školnímu stravování.                                                                                                        Účetní mateřské školy se stará o veškeré finanční prostředky, majetek a zpracovávání statistik. Dohlíží spolu s ředitelkou na řádné čerpání rozpočtů.                                                                                                      Školní asistent je podpůrný pracovník ve školce, který je hrazen z dotací. Hlavní pracovní náplní je podpora dětí při začleňování do kolektivu a pomáhá dětem se sebeobsluhou.